Функції та види гранітних бордюрів

Гранітні бордюри – це не тільки практичний, але й естетично привабливий елемент ландшафтного дизайну та міського благоустрою. Виготовлені з натурального каменю, вони служать довговічним і надійним рішенням для обмеження руху, підкреслення дизайну та підвищення функціональності простору.

Компанія «Будгран» понад 20 років займається виробництвом дорожніх і тротуарних гранітних бордюрів, забезпечуючи своїх замовників високою якістю і надійністю. Замовити гранітні бордюри можна зателефонувавши за номером +38 067 504 54 77.

Функції гранітних бордюрів

 • Обмежувальна функція. Найпоширеніша функція гранітних бордюрів – це відокремлення пішохідних зон від автомобільних доріг, зелених насаджень від тротуарів, а також розділення різних зон у парках та на інших міських об’єктах. Вони служать важливим елементом безпеки, запобігаючи неконтрольованому в’їзду автомобілів на тротуари та в пішохідні зони.
 • Водовідведення. Деякі типи гранітних бордюрів мають спеціальні конструкції для ефективного водовідведення з поверхні доріг та тротуарів, що сприяє зниженню затоплення під час сильних дощів.
 • Естетична функція. Граніт як натуральний камінь має унікальну текстуру та колірну гаму, що дозволяє використовувати гранітні бордюри не тільки з практичною метою, але й для прикраси міського середовища, парків, приватних територій.
 • Зміцнення. Бордюри з граніту сприяють зміцненню країв тротуарів, доріг, клумб та інших ландшафтних об’єктів, захищаючи їх від руйнування.

Види гранітних бордюрів

 1. По профілю
  Прямі бордюри використовуються для чіткого відділення однієї зони від іншої.
  Радіусні бордюри застосовують для створення плавних кривих та округлих форм на ландшафті.
 2. За призначенням
  Дорожні бордюри мають вищу стійкість до навантаження та використовуються для обмеження автомобільних доріг.
  Тротуарні бордюри частіше мають естетичну функцію та призначені для облаштування пішохідних зон.
 3. По обробці поверхні
  Поліровані бордюри відзначаються гладкою, блискучою поверхнею і використовуються в місцях з високими естетичними вимогами.
  Термічно оброблені (палені) бордюри мають шорстку поверхню, що забезпечує краще зчеплення і безпеку при ходьбі.

Гранітні бордюри відрізняються високою міцністю, стійкістю до зовнішніх впливів, довговічністю та природною красою. Вони не тільки виконують практичні функції, але й здатні прикрасити будь-який ландшафт, надаючи йому завершеного та солідного вигляду. Будучи екологічно чистим матеріалом, граніт вписується в сучасні тенденції сталого розвитку та екологічного дизайну.

Замовте гранітні бордюри у нас. Компанія «Будгран» багато років спеціалізується на виробництві виробів з граніту і прекрасно знає всі тонкощі виробництва і монтажу. Ціни на стандартні бордюри можна подивитися в наших прайсах: https://www.budgran.com.ua/prajsy/

Також ми виробляємо, гранітні сходи, плити, гранітні підвіконня, стільниці, плінтус, укоси, відливи та інші вироби з граніту, які додадуть Вашому будинку, офісу або ділянці завершеного вигляду.

Джерело: Будгран

Сегодня популярно на сайте: