Доведені та ефективні методи лікування ожиріння

Ожиріння стає все більш поширеною проблемою, яка зустрічається як у молодих людей, так і в похилому віці. Її пов’язують із низкою чинників: малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, стресові ситуації, порушення роботи деяких внутрішніх органів, гормональної системи тощо.

Незалежно від причини виникнення проблеми лікування ожиріння важливо проводити під контролем фахівця. Тільки так вдається відслідковувати зміни та за необхідності своєчасно змінювати тактику для досягнення кращих результатів.

Які методи позбавлення зайвої ваги вважаються найбільш ефективними, і що найголовніше – безпечними для пацієнтів? Давайте детальніше розумітися.

Неінвазивне лікування ожиріння

Якщо пацієнт страждає на ожиріння 1 або 2 ступеня, найчастіше призначається неінвазивне лікування. Воно має на увазі під собою:

  1. Консультацію дієтолога. Важливо налагодити раціон пацієнта, додати до нього якнайбільше корисних поживних продуктів. Як правило, у процесі лікування ожиріння рекомендують відмовитися від фастфуду, копченої, солоної, надто солодкої їжі, здоби. І що найголовніше – додати в щоденне меню овочі, фрукти, злаки, щоб організм міг отримувати всі необхідні мікроелементи. Контроль за лікуванням спостерігається при супроводі дієтолога.
  2. Консультація психотерапевта, психолога, психіатра. Нерідко ожиріння буває викликане розладом харчової поведінки, при якому у пацієнта виникають проблеми з їдою. Це може бути компульсивне переїдання, наслідки булімії, анорексії тощо. У такому разі потрібна комплексна робота не лише з тілом, а й із мозком. У процесі консультації вдається налагодити стосунки з їжею, що запобігає виникненню рецидиву.

Доповнюється це фізичної активністю. Малорухливий спосіб життя призводить не тільки до набору ваги, а й до зниження захисних функцій організму, послаблення суглобів.

Додатково у низці ситуацій можуть виписуватися медикаментозні препарати. Однак далеко не всі вони вважаються безпечними та ефективними. Деякі досить шкідливі та призводять до стрімкого зниження ваги, що є небезпечним для організму. Інші – пустушки, які не мають жодного результату.

Медикаментозна терапія актуальна хіба що для лікування супутніх захворювань, що спричинені або спровокували ожиріння.

Хірургічне лікування ожиріння

У ряді випадків особливо на останніх стадіях пацієнтам рекомендують інвазивні методики, що дозволяють позбавити від ожиріння. Найчастіше це, наприклад, ліпосакція – операція, в процесі якої з організму буквально викачується зайва жирова тканина. Вона проводиться в кілька прийомів та поступово. Оскільки за один раз видалити всі надлишки жирової тканини неефективно і навіть небезпечно.

Після операції потрібно тривале відновлення, використання спеціальної компресійної білизни, фізіотерапія та постійні консультації з хірургом. У Сіті Клінік працюють фахівці, які приймаються за лікування будь-якої стадії ожиріння. Лікарі використовують доведені методики та актуальні протоколи для нормалізації ваги та запобігання рецидиву.

Сегодня популярно на сайте:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *