Дослідження витрат на подорож поїздами

Для подорожей туристи використовують різний транспорт. Вони вибирають спосіб дістатися до потрібного місця за різними критеріями, але головний – це ціна. Щоб максимально заощадити, багато хто воліє купувати квиток на поїзд. Цей вид транспорту вважається одним із найбюджетніших порівняно з іншими.

Чому на поїзді їздити дешевше порівняно з іншим транспортом

У сучасному світі, де подорожі стали невід’ємною частиною нашого життя, багато людей ставлять питання про найбільш економічно вигідний спосіб пересування. Найпопулярніші види транспорту для подорожей – це поїзд, автобус і літак. На різницю в ціні на квитки впливають різні чинники:

  • Швидкість. Найшвидший спосіб дістатися до потрібного міста – це скористатися літаком. Недолік такого способу в тому, що не у всіх містах є аеропорти, тому часто потрібно шукати варіанти, як дістатися нього, а це додаткові витрати. З потягами такої проблеми немає, вони часто зупиняються навіть у маленьких селищах.
  • Вибір рейсів. Із цим не буде проблем, який би вид транспорту не обрав пасажир. Залізничний транспорт хороший тим, що можна купити квиток на поїзд у нічний час. Таким чином дорога пройде швидше і легше. А якщо придбати квитки на потрібний рейс у менш завантажені дні та час, то він обійдеться дешевше.
  • Комфорт. Зараз усі види транспорту оновлюються й оснащуються всім необхідним для комфортної поїздки. Багато хто віддає перевагу залізничному транспорту, оскільки в ньому можна вибрати місця з м’якими полицями, на яких зручно відпочивати під час поїздки. В автобусах і літаках доведеться сидіти всю дорогу. Залежно від обраного транспорту і його рівня комфорту буде сформована ціна. Що вищий рівень комфорту, то дорожчі квитки.
  • Ціна. Оцінивши вартість квитків на різний вид транспорту за одним напрямком, стане одразу зрозуміло, що найвигідніше подорожувати саме поїздами. Дорога займе трохи більше часу, оскільки поїзд не настільки швидко пересувається, але незважаючи на це, подорож все одно пройде комфортно.

Якщо порівняти всі “за” і “проти” поїздок на різних видах транспорту, то подорожі поїздом – найвигідніші. Залізничний транспорт – це ідеальне співвідношення ціни та якості. Пасажири можуть їхати в плацкарті за мінімальну вартість або вибрати місця з підвищеним комфортом у купе або СВ.

До речі, дуже популярним напрямком є Одеса – Львів. Тож, якщо ви вирушаєте в поїздку зі своїм улюбленцем, рекомендуємо заздалегідь купити квиток на поїзд Одеса – Львів.

Як заощадити на купівлі залізничних квитків

Незважаючи на те, що квиток на поїзд має доступну вартість, ми пропонуємо розглянути кілька способів, як отримати додаткову знижку. Ці рекомендації допоможуть мандрівникам ухвалити усвідомлене рішення під час вибору найоптимальнішого та найекономiчнiшого варіанту мандрівки на поїзді:

  1. Краще купувати квитки в будні дні. Перед вихідними та на свята ціна може зрости на 10%, на початку тижня навпаки знизиться.
  2. Можна обирати місця в поїздах, які відправляються або прибувають уночі. Мало хто любить такі рейси, тому й попит буде маленький.
  3. Щоб не переплатити і якщо не заважають сторонні люди, можна купити квиток у плацкарті. Це найбюджетніший варіант, але кожен пасажир все одно матиме власне місце у вигляді м’якої полиці.
  4. Знижку можуть отримати люди з наявністю пільг, однак для цього потрібен спеціальний підтверджувальний документ. Також знижки передбачені для дітей і студентів, а діти до 6 років можуть їздити безкоштовно за умови, якщо не займають окреме місце.

Маючи такі прості знання, можна максимально дешево доїхати в потрібне місце і не переплатити. Замовити квитки на поїзд можна на вокзалі, але краще це робити за допомогою онлайн-сервісу. Таким чином можна заощадити не тільки гроші, а й свій час. Клієнту не доведеться стояти в довгих чергах, а потім швидко купувати перше-ліпше місце. Можна спокійно оцінити наявність рейсів і вибрати місце у вподобаному вагоні. Достатньо мати лише Інтернет і гроші на банківській картці.

Сегодня популярно на сайте: