Чи можна брати їжу в літак: продукти в ручній поклажі та багажі

Чи можна брати їжу в літак: продукти в ручній поклажі та багажі

Умови провезення продуктів залежать не тільки від митних правил різних країн, а й внутрішніх вимог, встановлених окремими авіакомпаніями, тому питання, чи можна брати їжу в літак, для багатьох мандрівників є дуже актуальним. У кожній країні є незвичайні продукти, які складно знайти в нашому регіоні, тому цілком природно бажання мандрівників привезти із собою якусь екзотику чи незвичайну їжу.

Більшість авіакомпаній не обмежує провезення продуктів у багажі , а до валізи для ручної поклажі дозволяють додатково взяти невелику сумочку чи портфель. Про їжу також можна не турбуватися, оскільки в період польоту у багатьох авіаперевізників передбачено гаряче харчування , яке подають стюардеси та додаткові перекушування. Причому меню можна дізнатися при покупці квитка.

Зовсім інша ситуація з лоукостерами, де можна брати в літак строго обмежену тарифними нормами кількість багажу та ручної поклажі. При цьому живлення відсутнє або пропонований асортимент мінімальний і доступний тільки на замовлення. На таких рейсах особливо важливо знати правила провезення продуктів у багажі та ручної поклажі, а також що можна взяти з їжі в літак.

Основною умовою для провезення їжі в ручній поклажі є дотримання норм за вагою і габаритами, а також відсутність продуктів, що швидко псуються або мають різкий неприємний запах.

Які продукти можна провозити у багажі літака?

У багажному відділенні літака пасажирам дозволяється провозити харчові продукти в установленому тарифним планом обсязі. При цьому правила для тих, хто подорожує на внутрішніх та міжнародних лініях, можуть суттєво відрізнятися. При подорожі всередині країни немає необхідності дотримуватись митних правил.

Проносити їжу в літак дозволяють практично всі перевізники, за рідкісним винятком, оскільки не завжди їжа, що пропонується в літаку, підходить пасажирам, яким потрібне спеціальне дієтичне харчування , або батькам, що подорожують з дітьми.

Існує кілька авіакомпаній, які забороняють вживати в польоті свою їжу. До них входять Tigerair, AirAsia і Scoot, де персонал літака може вимагати пасажира прибрати домашню їжу або конфіскувати продукти до моменту приземлення. Компанії не забороняють провозити їжу в ручній поклажі , але харчуватися нею в польоті заборонено. Конфісковані продукти пасажиру повернуть після приземлення.

Основна вимога до їжі – щоб вона була приготована зі свіжих продуктів і поміщена в прозору тару, що герметично закривається.
Переважно брати в літак крекери, сухі хлібці, протеїнові батончики та будь-які продукти, які довго зберігаються та не мають стійкого аромату. Але попередньо слід уточнити при бронюванні квитка, що з їжі можна брати в літак.

Що дозволяється брати з їжі на внутрішніх напрямках

Компанії, що займаються авіаперевезеннями на внутрішніх маршрутах, в основному дозволяють посадку зі своєю їжею в літак, якщо вона в упакованому вигляді знаходиться у складі ручної поклажі. Оскільки кожен перевізник може мати додаткові обмеження, рекомендується заздалегідь ознайомитися з повним переліком дозволених до транспортування продуктів.

У цьому списку можна знайти:

  • галетне печиво , чіпси, сухарики;
  • сухофрукти у вигляді фініків, інжиру чи кураги;
  • груші , яблука , банани, хурму та інші фрукти;
  • шоколад;
  • жуйку;
  • карамельні цукерки;
  • круасани ;
  • сир твердих сортів

Виняток становлять сири з яскраво вираженим амбре, такі як уславлений французький сир Камамбер, що поєднує у своєму ароматі запах прелих шкарпеток, плісняви ​​та скотарні. Такі продукти заборонені до перевезення у салоні літака, навіть у добре упакованому вигляді.

Овочі та фрукти бажано нарізати заздалегідь і скласти в прозорі контейнери, а бутерброди можна загорнути в харчову плівку і помістити в зип-пакет з надійною застібкою.

Провезення рідини

Для харчових продуктів, що транспортуються в рідкому вигляді, існує жорстке обмеження на загальний об’єм в 1 літр, при цьому повинні бути розфасовані вода або йогурт в ємності по 100 мл. У сумці з ручною поклажею пасажир може провезти не більше 10 пляшечок, взявши в дорогу:

  • сік;
  • Овочеві консерви;
  • Фруктові пюре та джеми;
  • Банку варення;
  • Ікру ;
  • Мариновані гриби;
  • Сметану;
  • Домашню консервацію;
  • Паштет.

Однак слід пам’ятати, що до рідин входять не тільки продукти, але також косметичні засоби , ліки та мед . Чи можна перевозити мед у ручній поклажі літака: відповідь однозначна – так. Можна придбати 10 баночок різних видів цього солодкого продукту в розфасовці по 100 мл і везти мед із собою в салоні, прибравши косметику, ліки і все інше, що стосується рідин в багаж, і відправивши його в багажний відсік.

Можна нескінченно сперечатися, желе і мед – це рідини чи ні, але в каталогах авіакомпаній вони зараховані до цієї категорії продуктів, і сперечатися з міжнародними правилами марно.

Їжа для дітей

Продукти дитячого харчування можна провозити понад встановлені ліміти в 1 літр. До того ж, обов’язкова розфасовка в ємності по 100 мл до дитячого харчування не відноситься.

Подорожуючи з дитиною батькам дозволяється купувати харчування в обсязі, необхідному для всього періоду перельоту.

Серед переліку, що взяти дітям у літак із їжі, слід розглянути продукти, які дозволені до провезення та подобаються малюкові:

  • молочні суміші ;
  • овочеві пюре;
  • каші ;
  • фруктові соки;
  • вода;
  • дитяче харчування в одноразових баночках.

Достатньо взяти на борт літака суху дитячу суміш, порожню пляшечку для каші, попросити у стюардеси окріп і можна приготувати повноцінне харчування дитині безпосередньо на авіалайнері.

Міжнародні рейси

Що дозволяється брати з їжі на міжнародних напрямках

Вимоги до провезення продуктів можуть відрізнятися залежно від авіаперевізника та маршруту рейсу. На внутрішніх напрямках вимоги м’якіші та везти в багажі ви можете навіть валізу ікри, а ось вивезти в іншу країну доступно не більше 250 гр осетрових ікри. При цьому в країні, куди ви летитье, можуть бути зовсім інші вимоги та жорсткіші заборони, іноді введені тимчасово. Це стосується також країн, де у пасажира передбачені пересадки. Тому ознайомитись з митними обмеженнями на ввезення/вивезення різних продуктів необхідно перед кожною поїздкою.

Окремі заборони авіакомпанії встановлюють, щоби не порушувати комфортні умови польоту для всіх пасажирів. Не можна брати в літак їжу з неприємним запахом, який не всі пасажири переносять.
Найбільш яскравим прикладом є делікатесний французький сир В’є Булонь, якому вчені віддали пальму першості в категорії найсмердючіших сирів, оскільки далеко не всі гурмани готові терпіти запах тухлих овочів і гною заради вишуканого післясмаку.

Також у багатьох країнах накладаються обмеження на перевезення продуктів, які при псуванні можуть викликати інфекційні хвороби та отруєння. Це риба, м’ясні та молочні вироби, яйця.

Митні обмеження на перевезення продуктів на популярних напрямках

У кожній країні можуть бути встановлені власні митні правила, що визначають, що взяти з їжі в літак доступно, а які продукти краще залишити вдома. Якщо продукти відсутні в списку обмежень авіаперевізника, особливо на міжнародних рейсах, їх можна сміливо брати в літак. У багатьох країнах ЄС та Шенгенської зони заборонено до провезення м’ясо та молочні продукти. Причому заборона стосується як свіжого м’яса, так і продуктів його переробки, за винятком товарів, призначених для дитячого харчування.

Оптимально, якщо дитяча їжа в ручній поклажі літака знаходиться в окремому пакеті. Це значно спрощує проходження митного контролю та дозволяє швидко знайти дитині потрібне на даний момент харчування.

Важливо правильно упаковати продукти, щоб вони не доставили проблем:

  • сипучі продукти переважно перевозити у пластиковому контейнері, замотаному харчовою плівкою;
  • сири та ковбаса з яскраво вираженим запахом повинні бути обмотані в кілька шарів термоплівкою та поміщені в герметичну упаковку;
  • шоколадні цукерки краще везти у заводській упаковці.
  • свіжі фрукти та овочі можна помістити в пакет або прозорий пластиковий контейнер.

Якщо везете велику кількість екзотичних фруктів чи овочів – здайте їх у багаж, попередньо помістивши у спеціальний ящик із ручками. Також можна упаковати їх у щільну коробку і відправити багажом, що реєструється.

Торт теж може опинитися під забороною у авіаперевізників, тому попередньо завжди слід отримати інформацію, які продукти можна брати в літак.

Розглянемо детальніше митні заборони різних країн.

Швейцарія

Як таких обмежень на ввезення/вивезення товарів з цієї країни немає. Вільно можна вивезти сир, шоколадні вироби та м’ясну продукцію, включаючи хамон та ковбаси.

Але особливі сорти сиру з яскраво вираженим «ароматом» – заборонені продукти у літаку. Їх можна перевозити тільки в багажі, постаравшись упакувати максимально герметично.

США

Виходячи з митних правил, встановлених у країні, США не пускають пасажирів з товарами сільськогосподарської групи. Це стосується:

  • м’ясних виробів, включаючи сало та бекон;
  • молочних продуктів;
  • яєць;
  • риби та ікри.

Проносити їжу в аеропорт, яку привезли з іншої країни, заборонено. Під заборону також потрапили окремі види фруктів та овочів, перелік яких слід впізнавати заздалегідь.

Китай

Під час подорожі з дитиною до Китаю будьте готові, що митники заберуть усі баночки з дитячим харчуванням під час огляду. Правила провезення товарів у країні дуже жорсткі. Навіть на сухофрукти у вас при догляді вимагатимуть сертифікат, що підтверджує відповідність продукту встановленим нормам. За відсутності сертифіката товар конфіскують, навіть якщо він знаходиться у заводській, герметично закритій коробці.

Фінляндія

З країни заборонено вивезення ікри осетрових , так що взяти з собою в дорогу баночку, навіть обсягом 100 гр, не вийде. Дозволяється вивозити готову рибну продукцію, але потрібно запакувати рибу в герметичну упаковку. У літаку із собою можна провозити готову продукцію за ваговими параметрами трохи більше 5 кг.

В’єтнам

У В’єтнамі заборонено вивезення з країни популярного рибного соусу під назвою ніок-мам , який вважається місцевим кулінарним надбанням. Однак і на внутрішні маршрути мало шансів потрапити з ним, оскільки від соусу виходить неймовірний за інтенсивністю запах, який неможливо усунути герметичними упаковками.

На митному контролі його обов’язково конфіскують, бо приховати запах просто неможливо.

Південна Корея

При відвідуванні Південної Кореї не можна привозити з собою будь-які види м’ясної та ковбасної продукції, яйця та товари молочного виробництва. Під час подорожі з домашнім вихованцем слід враховувати наявність митної заборони на ввезення кормів для тварин будь-якого типу.

Якщо в ручній поклажі виявиться щось із перелічених продуктів, пасажиру може загрожувати штраф за порушення митних норм.

Продукти з Duty Free

У магазинах безмитної торгівлі можна купувати їжу у рідкому вигляді, напої та алкоголь без ПДВ. При цьому обмеження на перевезення рідин у складі ручної поклажі в ємностях до 100 мл на товари з Duty Free не поширюється.

Однак проносити ці товари на борт дозволяється лише у запечатаному вигляді у фірмовій упаковці за обов’язкової наявності чека, що підтверджує покупку.

Яку їжу можна помістити в ручну поклажу

Найчастіше авіаперевізники роблять для того, щоб пасажири не турбувалися про харчування. На борту в період перельоту пасажирам надаються не лише невеликі перекушування, а й повноцінне гаряче харчування . Ретельніше продумувати своє харчування під час перельотів доводиться пасажирам лоукостерів, де не передбачено годування на борту. При подорожі на короткі відстані можна взяти невеликий перекушування: шоколадку, випічку без крему, протеїнові батончики або сухарики.

При більш тривалому перельоті можна взяти з їжі такі продукти в ручну поклажу:

  • крекери та інші тверді види печива;
  • бутерброди з паштетом або сиром, поміщені у контейнер;
  • горіхи та сухофрукти ;
  • салати без заправки;
  • свіжі фрукти (яблука, груші, мандарини, банани);
  • льодяники, що дозволяють легше перенести неприємні відчуття при зльоті;
  • спеціальні дитячі суміші та пюре.

Сегодня популярно на сайте: