Особливості вибору гіпсокартону за різними характеристиками
Залежно від призначення гіпсокартон може використовуватись для виконання різних завдань – вирівнювання та утеплення стін, монтажу багатошарової стелі, створення міжкімнатних перегородок, декоративних конструкцій тощо. Для кожної з цих задач у каталозі за посиланням https://budinmag.com.ua/ua/gipsokarton-i-komplektujushhie/gipsokartonnye-plity/ на сторінку інтернет-магазину «Будінмаг» можна підібрати різні категорії гіпсокартонних листів. Щоб зробити це правильно, варто врахувати декілька параметрів готової продукції.
Різновиди гіпсокартонних плит
Виділяють наступні види гіпсокартону:
- звичайний (ГКЛ) – стандартна продукція, яка не забезпечує додаткової вологостійкості та вогнетривкості;
- вогнестійкий (ГКЛП) – до складу листів додається армуюче скловолокно, що забезпечує додаткову стійкість до поширення вогню (зазвичай такі плити маркуються червоним або рожевим кольором);
- вологостійкий (ГКЛВ) – до складу додаються силіконові гранули та протигрибкові компоненти для кращої стійкості до цвілі та підвищеної вологості (плити зеленого або синього кольору);
- волого- та вогнестійкий (ГКЛВП) – матеріал поєднує в собі якості двох попередніх категорій.
Додатково гіпсокартон може бути армованим скловолоконними домішками, що підсилює його механічну стійкість. Обрання певного виду матеріалу залежить від умов його використання. У ваннах, саунах та інших приміщеннях з підвищеним рівнем вологості краще використовувати вологостійкі плити. Якщо у кімнатах зберігаються легкозаймисті та вогненебезпечні речовини, то вибирають листи категорії ГКЛП (вогнестійкі).
Інші параметри вибору
Гіпсокартон за розмірами ділиться на стіновий товщиною 12,5 мм для вирівнювання стін, стельовий (9,5 мм) для монтажу підвісних та багаторівневих стін, арочний з товщиною до 6 мм – гнучка конструкція для створення криволінійних елементів. Стандартні розміри гіпсокартонних плит за довжиною складають 200-300 см, за шириною – 60-120 см.
Залежно від товщини плит їхня вага становить від 5 до 9,5 кг, що значно полегшує транспортування продукції. При виборі варто врахувати показники граничного руйнівного навантаження та допустимого прогину. Це дозволить купити саме той варіант гіпсокартону, який забезпечує високу стійкість до різноманітних зовнішніх факторів та прослужить багато років без втрати первинних технічних характеристик. Обов’язково проконсультуйтесь зі спеціалістом перед покупкою.